Blog > Komentarze do wpisu

Jestem

Jestem

i mam się dobrze.

Niemoc działania mnie opuściła i chęć dalszego pisania powoli powraca.

Tak jak mi radzicie planuję przeskoczyć na bloggera lub wordpress ze względu na ograniczenie zamieszczania zdjęć. Czasu mi tylko brakuje by na spokojnie zapoznać się z nową platformą.

Tymczasem za nami komunia i baiały tydzień Alicji. Było trochę zamieszania, ale udało się. Wszystko wypaliło ( łącznie z pogodą, choć przed wyjściem do kościoła podał deszcz). Maja spisała się dzielnie. Przespała całą mszę i część przyjęcia, a gdy nie spała do wszystkich się uśmiechała i bez protestu szła na rączki do babć i cioć. Dając mamusi trochę posiedzieć i spokojnie porozmawiać z rodzinką. 

Ala i reszta dzieci wyglądali ślicznie. Jak białe aniołeczki. Zwłaszcza dziewczynki w lokach i wianuszkach na głowach. Na szczęście rewi sukienek i fryzur nie było. Szału prezentów i liczenia otrzymanych pieniędzy też udało nam się uniknąć.

Spodobała mi się postawa wychowawczyni, która uczuliła dzieci by nie chwaliły się ile pieniędzy dostały. Są przecież biedne rodziny w których dzieci pieniędzy nie dostają i takie rozmowy mogą być dla nich przykre. Takie podejście do sprawy zamknęło temt pieniędzy wśród dzieci. 

Jest też jeden, a w zasadzie dwa sukcesy. Koło teatralne Ali ze swoim przedstawieniem zajęło pierwsze miejsce w przeglądzie regionalnym i zaawansowali się do kolejnegp etapu. Byłam na prapremierze i wyszłam uskrzydlona po tym jak usłyszałam solówkę mojego dziecka. Zaśpiewała ślicznie i cieszy mnie to wielce bo sama za grosz śpiewać nie potrafię. Ala rozśpiewała się ostatnio bardzo. Zna wszystkie piosenki Ewy Farny ( to jej idolka), a ja uwielbiam słuchać jej wykonania. 

Drugi "sukces" to pierwsza plomba w zębie Milenki i jej dzielna postawa na fotelu dentystycznym. Nawet się nie skrzywiła i podsumowała, że jej się podobało.  

Zuch dziewczyny! 

 

 

wtorek, 21 maja 2013, mamis-2

Polecane wpisy

  • Tęskniła

    Dziewczyny wróciły z majówki u babci, a wraz z nimi wrócił humor Majce. Mimo, że kaszel choć już mniej dokuczliwy to jednak wciąż nieustępliwy, gdy tylko Ala i

  • K jak komunia i kaszel

    Za tydzień wielki dzień Ali. Moja Najstarsza córka przystąpi do pierwszej komunii świętej. Przygotowania trwają od dobrych kilku tygodnii. Nauka modlitw, przyka

  • Marchewkę podano

    Za kilka dni Maja skończy 5 m-cy. Do tej pory była karmiona wyłącznie piersią. Nadszedł czas by powoli rozszerzać jej dietę. Zaczynamy jednoskładnikowo. Na pier

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
dragonfly79
2013/07/22 12:45:17
No i jak z tym powrotem??
-
Gość: Dag, *.dynamic.chello.pl
2013/11/27 11:02:24
Kiedy wracasz?